Prečo je Camu Camu malým zázrakom prírodnej medicíny ?

Camu camu, latinsky známa ako Myrciaria dubia, je tropický ovocný strom, ktorý sa prirodzene vyskytuje v amazonských dažďových pralesoch Peru a Brazílie. Toto malé, fialovo-červené ovocie sa v poslednej dobe dostalo do popredia vďaka jeho vysokému obsahu vitamínu C a iných zdraviu prospešných látok. Extrakt camu camu je teraz súčasťou mnohých doplnkov stravy, ale aký presne má význam pre naše zdravie?

Vysoký obsah vitamínu C

Camu camu je obzvlášť významný pre svoj obdivuhodne vysoký obsah vitamínu C. Skutočne, camu camu má jedno z najvyšších koncentrácií vitamínu C zo všetkých rastlín - až 60-krát viac na gram ako pomaranče. Vitamín C je dôležitý antioxidant, ktorý pomáha chrániť naše telo pred škodlivými voľnými radikálmi, podporuje imunitný systém, pomáha pri tvorbe kolagénu a má mnohé ďalšie zdravotné benefity.

Zdravotné účinky

Okrem vysokého obsahu vitamínu C, camu camu obsahuje aj množstvo ďalších zdraviu prospešných látok, vrátane flavonoidov, antokyánov, kyseliny elágovej a aminokyselín, ako je serín, valín a leucín. Tieto látky môžu mať rôzne zdravotné benefity, vrátane podpory imunitného systému, zlepšovania zdravia kože, podpory zdravia srdca a ciev a ochrany pred niektorými formami rakoviny.

Podpora zdravia očí

Camu camu je bohatý na karotenoidy, vrátane luteínu a zeaxantínu, ktoré sú dôležité pre zdravie očí. Tieto antioxidanty môžu pomôcť chrániť oči pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi a môžu prispievať k prevencii niektorých ochorení očí, vrátane katarakty a makulárnej degenerácie.

Zdravie pečene

Niektoré štúdie naznačujú, že extrakt camu camu môže mať pozitívne účinky na zdravie pečene. Jedna štúdia zistila, že potkany, ktoré dostali extrakt camu camu, mali nižšie hladiny pečeňových enzýmov a lepšie markery zdravia pečene v porovnaní so skupinou, ktorá dostala placebo. Výskumníci navrhli, že camu camu môže mať potenciál pomáhať pri liečbe alebo prevencii niektorých ochorení pečene, ale je potrebné ďalšie výskumy.

Antioxidanty a protizápalové účinky

Camu camu je bohatý na flavonoidy a iné antioxidanty, ktoré môžu pomáhať chrániť telo pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Voľné radikály sú chemické častice, ktoré môžu poškodiť bunky a DNA, čo vedie k predčasnému starnutiu a mnohým druhom chorôb. Flavonoidy v camu camu tiež môžu mať protizápalové účinky, ktoré môžu pomôcť zmierniť zápal v tele a môžu prispievať k prevencii mnohých chronických chorôb.

Extrakt camu camu prináša do našich telies mnoho výhod. Jeho vysoký obsah vitamínu C a ďalších dôležitých látok podporuje náš imunitný systém, zlepšuje zdravie kože, podporuje zdravie srdca a očí a môže mať aj mnohé ďalšie potenciálne výhody. Bez ohľadu na to, či hľadáte posilniť svoju imunitu, zlepšiť svoju pleť alebo podporiť svoje celkové zdravie, camu camu by mohlo byť cenným doplnkom vašej stravy.